Sobotní workshopy 2017

Sobotní workshopy festivalu PROTOTYP

11. listopadu 2017 // 13:00–17:30

Tržnice Brno na Zelném trhu

Děti do 15 let vstup zdarma

workshopů
interaktivních instalací
minut zábavy

Program workshopů

Zápasy robotů

Chcete ulovit medvěda robotem? Vidět na vlastní oči vidět dechberoucí kybernetické klání mezi roboty z Lega Mindestorms? Přijďte si vyzkoušet disciplíny z Robotiády – největší robotické soutěže v ČR pro děti pod záštitou JCMM.

Efektní experimenty

VIDA! science centrum vám na svém stánku představí několik drobných, ale efektních pokusů. Budete si moci vytvořit blesky a poznat vlastnosti létajícího supravodiče. Zjistíte také, jak funguje Pythagorův pohár "pro chamtivé" a spoustu dalšího!

Tablet jako kniha

Víte, že 50 000 dětí chce číst a neví jak na to? Některé děti jsou neslyšící, dyslektici, mají jiný mateřský jazyk než češtinu, nebo se prostě bojí číst. Tableto dělá z tohoto strachu radost a přináší pohádkový příběh o putování tří zvířátek kolem světa v tištěné knize i jako interaktivní hru na tabletu.

3D tisk

3D tiskárny, 3D scaner, výroba triček (nažehlování), 3D pero, prezentace této technologie i samotné instituce, v tomto případě FabLab a Na3Deci.

Tvoření pro nejmenší

V koutku Tvořeníčko skřítka Boba si děti mohou vyrobit jednoduché papírové hračky a zároveň prohlédnout Bobovy pohádkové výtvarné boxy.

Interaktivní instalace

Výstava interaktivních instalací je po celou dobu konání festivalu v prostorách Tržnice Brno a Staré radnice. Jejich podrobnější seznam, popis a tvůrce naleznete zde.

Pro více informací o programu celého festivalu PROTOTYP přejděte na:

nebo rovnou