Minulé ročníky

Jaké byly předchozí ročníky?

Brněnský festival Prototyp má za sebou již čtyři úspěšné ročníky každý s novým netradičním místem konání i jiným složením účinkujících z řad studentů, umělců a technologických nadšenců. První ročník v roce 2014 nastartoval každoroční koloběh živých vystoupení, inspirativních přednášek, workshopů, komentovaných prohlídek a interaktivních děl.

Úspěch festivalu dokazuje návštěvnost pohybující se nad hranicí 1 500 návštěvníků z různých věkových kategorií a také každoroční zájem místních i celorepublikových on-line i tištěných médií.

Festival v číslech

1 +
návštěvníků
1
instalací
1
přednášek a workshopů

2016 Elementy

Bývalá káznice se zaplnila 11. – 13. 11. 2016 uměleckými exponáty inspirovanými přírodními elementy. Voda, oheň, země a vzduch se promítly do interaktivních projekcí nebo videomappingu.

Páteční program byl plný živých hudebních vystoupení a módní performance. Módní show byla tradiční část pátečního programu, o kterou se zasloužila značka Severa + Kolektiv. Nechyběl ani live VJing v režii kolektivu KinocirKus. Vida! science centrum, Bioskop, Corinth a Workshop Čtyři elementy se postarali o zábavu pro celou rodinu. Prohlédnout expozici a vyzkoušet zajímavé workshopy si návštěvníci mohli po celou sobotu. Neděle byla věnovaná setkání s tvůrci instalací a zajímavým přednáškám. Dozvědět jste se mohli, jak vytvořit vlastní vertikální zahradu, kdy se vyplácí prototypovat produkt pomocí 3D tisku nebo jak se architekti perou s vizuální povahou protipožární ochrany v budovách.

2015 Hra prostoru

Spojení umění a technologií na téma Hra prostoru jste v roce 2015 mohli zažít jako třídenní festival ve dnech od 13. do 15. 11. 2015. Hra prostoru se konala v krátce zpřístupněném prostoru ve spodní části Malé Ameriky v Brně. Program byl vyladěn do tří specifických částí tak, aby si ho užili ti nejmenší i odborná veřejnost. Podívejte se, kde se druhý ročník festivalu Prototyp uskutečnil.

2014 Světlo v hlavní roli

První ročník se odehrál v roce 2014 v nádherném industriálním prostoru brněnské Adam Gallery. Na samotné akci bylo vystaveno 17 světelných děl a živých vystoupení. Návštěvníků přišlo požehnaně, přes 1 800. Všichni, kteří na Prototyp zavítali si mohli užít výstavu světelných děl tak jako v klasickém muzeu, zabavily je ale i interaktivní instalace, tematické občerstvení a samozřejmě celovečerní hlavní program. Na pódiu zazářili Ardor Viridis, David Vrbík hrající na laserovou strunu, či Jiří Suchánek. Třešničkou na dortu byla světelná módní přehlídka, která symbolicky uzavírala celý festival. Celovečerní program zakončovala after party s Djs.