What were the previous years?

Brněnský festival Prototyp má za sebou již čtyři úspěšné ročníky každý s novým netradičním místem konání i jiným složením účinkujících z řad studentů, umělců a technologických nadšenců. První ročník v roce 2014 nastartoval každoroční koloběh živých vystoupení, inspirativních přednášek, workshopů, komentovaných prohlídek a interaktivních děl.

Úspěch festivalu dokazuje návštěvnost pohybující se nad hranicí 1 500 návštěvníků z různých věkových kategorií a také každoroční zájem místních i celorepublikových on-line i tištěných médií.

Festival in figures

1 +
visitors
1
installations
1
lectures and workshops

2016 Elementy

Former penitentiary was filled with 11 to 13 11th 2016 art exhibits inspired by natural elements. Water, fire, earth and air are reflected in interactive projections or videomapping.

Páteční program byl plný živých hudebních vystoupení a módní performance. Módní show byla tradiční část pátečního programu, o kterou se zasloužila značka Severa + Kolektiv. Nechyběl ani live VJing v režii kolektivu KinocirKus. Vida! science centrum, Bioskop, Corinth a Workshop Čtyři elementy se postarali o zábavu pro celou rodinu. Prohlédnout expozici a vyzkoušet zajímavé workshopy si návštěvníci mohli po celou sobotu. Neděle byla věnovaná setkání s tvůrci instalací a zajímavým přednáškám. Dozvědět jste se mohli, jak vytvořit vlastní vertikální zahradu, kdy se vyplácí prototypovat produkt pomocí 3D tisku nebo jak se architekti perou s vizuální povahou protipožární ochrany v budovách.

Check out the montage of the 3rd year

2015 Play in space

Combination of art and technology on the theme of the game space you have in 2015 to experience a three-day festival at from 13 to 15. 11. 2015. The game took place in the area briefly the accessible space at the bottom of Little America in Brno. The program has been tuned into three specific parts so enjoyed it the smallest and professional circles. Look, where the second prototype of the festival took place.

Check out the montage of the 2nd year

2014 Světlo v hlavní roli

První ročník se odehrál v roce 2014 v nádherném industriálním prostoru brněnské Adam Gallery. Na samotné akci bylo vystaveno 17 světelných děl a živých vystoupení. Návštěvníků přišlo požehnaně, přes 1 800. Všichni, kteří na Prototyp zavítali si mohli užít výstavu světelných děl tak jako v klasickém muzeu, zabavily je ale i interaktivní instalace, tematické občerstvení a samozřejmě celovečerní hlavní program. Na pódiu zazářili Ardor Viridis, David Vrbík hrající na laserovou strunu, či Jiří Suchánek. Třešničkou na dortu byla světelná módní přehlídka, která symbolicky uzavírala celý festival. Celovečerní program zakončovala after party s Djs.

Check out the montage of the 1st year