previous years

What were the previous years?

Prototype Festival is held annually in mid-November and attracts the attention of more than 2,000 visitors of different ages. Theme, which determines the character of the year is always different. They are also changing venue - that organizers selected so that visitors always have a new experience. On the Prototype involved dozens of people from different disciplines, who are mostly students and recent graduates of high schools and universities.

3rd year - Elements

Former penitentiary was filled with 11 to 13 11th 2016 art exhibits inspired by natural elements. Water, fire, earth and air are reflected in interactive projections or videomapping.

Páteční program byl plný živých hudebních vystoupení a módní performance. Módní show byla tradiční část pátečního programu, o kterou se zasloužila značka Severa + Kolektiv. Nechyběl ani live VJing v režii kolektivu KinocirKus. Vida! science centrum, Bioskop, Corinth a Workshop Čtyři elementy se postarali o zábavu pro celou rodinu. Prohlédnout expozici a vyzkoušet zajímavé workshopy si návštěvníci mohli po celou sobotu. Neděle byla věnovaná setkání s tvůrci instalací a zajímavým přednáškám. Dozvědět jste se mohli, jak vytvořit vlastní vertikální zahradu, kdy se vyplácí prototypovat produkt pomocí 3D tisku nebo jak se architekti perou s vizuální povahou protipožární ochrany v budovách.

2nd year - Game Area

Combination of art and technology on the theme of the game space you have in 2015 to experience a three-day festival at from 13 to 15. 11. 2015. The game took place in the area briefly the accessible space at the bottom of Little America in Brno. The program has been tuned into three specific parts so enjoyed it the smallest and professional circles. Look, where the second prototype of the festival took place.

Year 1 - Light starring

První ročník se odehrál v roce 2014 v nádherném industriálním prostoru brněnské Adam Gallery. Na samotné akci bylo vystaveno 17 světelných děl a živých vystoupení. Návštěvníků přišlo požehnaně, přes 1 800. Všichni, kteří na Prototyp zavítali si mohli užít výstavu světelných děl tak jako v klasickém muzeu, zabavily je ale i interaktivní instalace, tematické občerstvení a samozřejmě celovečerní hlavní program. Na pódiu zazářili Ardor Viridis, David Vrbík hrající na laserovou strunu, či Jiří Suchánek. Třešničkou na dortu byla světelná módní přehlídka, která symbolicky uzavírala celý festival. Celovečerní program zakončovala after party s Djs.