Minulé ročníky

Jaké byly předchozí ročníky?

Festival Prototyp se koná každoročně v polovině listopadu a přiláká pozornost více než 2 000 návštěvníků různých věkových kategorií. Téma, které určuje charakter daného ročníku, je pokaždé jiné. Mění se i místo konání - to organizátoři vybírají tak, aby měli návštěvníci vždy nový zážitek. Na Prototypu se podílejí desítky lidí z různých oborů, kteří jsou převážně studenti a čerství absolventi středních a vysokých škol.

2. ročník - Hra prostoru

Spojení umění a technologií na téma Hra prostoru jste v roce 2015 mohli zažít jako třídenní festival ve dnech od 13. do 15. 11. 2015. Hra prostoru se konala v krátce zpřístupněném prostoru ve spodní části Malé Ameriky v Brně. Program byl vyladěn do tří specifických částí tak, aby si ho užili ti nejmenší i odborná veřejnost. Podívejte se, kde se druhý ročník festivalu Prototyp uskutečnil.  

 

 

1. ročník - Světlo v hlavní roli

První ročník se odehrál v roce 2014 v nádherném industriálním prostoru brněnské Adam Gallery. Na samotné akci bylo vystaveno 17 světelných děl a živých vystoupení. Návštěvníků přišlo požehnaně, přes 1 800. Všichni, kteří na Prototyp zavítali si mohli užít výstavu světelných děl tak jako v klasickém muzeu, zabavily je ale i interaktivní instalace, tematické občerstvení a samozřejmě celovečerní hlavní program. Na pódiu zazářili Ardor Viridis, David Vrbík hrající na laserovou strunu, či Jiří Suchánek. Třešničkou na dortu byla světelná módní přehlídka, která symbolicky uzavírala celý festival. Celovečerní program zakončovala after party s Djs.