Festival Prototyp

Game Area (2015)

Game Area - 2015

Combination of art and technology on the theme of the game space you have in 2015 to experience a three-day festival at from 13 to 15. 11. 2015. The game took place in the area briefly the accessible space at the bottom of Little America in Brno. The program has been tuned into three specific parts so enjoyed it the smallest and professional circles. Look, where the second prototype of the festival took place.

Exposures 13. - 15. 11. 2015

FEI – Exposure FEI Company

FEI - Expozice FEI Company Věděli jste, že Brno je světově významné centrum elektronové mikroskopie? Odhadem se zde vyrábí čtvrtina světové produkce všech těchto přístrojů, které posouvají hranice lidského poznání v mnoha oborech. FEI Czech Republic je největším výrobním centrem společnosti FEI Company, které vyrábí elektronové mikroskopy. Jak takový nanosvět vypadá, uvidíte díky expozici FEI Company . 3D […]

Laser Game – Laserový tunel

Laser Game - Laserový tunel Laserový tunel od Laser Game zvládnou projít jen ti nejmrštnější. Laserové paprsky jsou propojeny s měřičem, který detekuje, jestli se paprsek přerušil. Za každé dotknutí laseru se počítají trestné body. A věřte, že projití tunelem bez zavadění o laserový paprsek zvládlo jen několik jedinců.

Michal Ďuriník – A point of view

Michal Ďuriník - Úhel pohledu Michal Ďuriník je talentovaný mladý fotograf, který připravil pro letošní ročník Prototypu nástěnnou malbu. Malba napříč prostorem pozorovatele nejdřív mate, pohrává si s ním a nenabízí jednoznačné interpretace. Pozorovatel po nějaké době objeví bod, ze kterého dílo dává smysl, stává se pravidelnou a jasně čitelnou. Zmatení, frustrace a rozpaky nahrazuje uspokojení a […]

Ondřej Mikula – Beasts

Ondřej Mikula - Bestie Čtyřkanálová zvuková instalace vytváří pomocí prostorového zvuku v prázdné a temné místnosti iluzi přítomnosti biomechanické bytosti. Není vidět, ale je slyšet - běhá kolem posluchače, schovává se a útočí. Přesným sound-designem je bytost tvarována a animovaná, bez použití obrazové pomůcky.

Tad – This way is more than you think

Tadaho - Tudy je víc než si myslíš Cestou na festival se neztratíte. Kreativní duo Tadaho pro návštěvníky vytvořilo ukazatele cesty. Navedou vás desítky svítících sošek, které ukazují směr. Tadaho se specializuje na interiérový design, ale jejich tvorba je rozmanitá. Jednoduše se starají o to, aby návštěvníka, či zákazníka na první pohled zaujali a ukázali to nejlepší. […]

Barbora Mikulecká (ÚDiF) – Krasohled

Barbora Mikulecká (ÚDiF) - Krasohled Barbora Mikulecká je v týmu ÚDiFu neboli Úžasného Divadla Fyziky, které je k vidění na festivalu Prototyp v pátečním živém programu. Samotná Barbora představí krasohled téměř lidské velikosti. S prostorem si hraje pomocí zrcadel. Při pohledu do krasohledu se octnete v nekonečném prostoru opakujících se objektů. Spočítáte, kolik odrazů můžete vidět? […]

Roberto Palma – Videomapping

Roberto Palma - Videomapping Videomapping uses a projection through which illustrates the object that is being projected. This is a new, ever-changing reality, optical illusions and a new experience of perception The video projection. Roberto Palma - Mexican origin - is a visual artist who created this year's annual Prototype videomappingovou projection which plays a grouping of cubes.

Michal Gabriel – Statues of 3D printing

Michal Gabriel - Statues of 3D printing

Jakub Valtar – Event Horizon

Jakub Valtar - Event Horizon Horizont událostí je jednosměrka vesmíru. Vede jen tam, ať je to kdekoli, a co jím projde si uchová navždy, jako magnetofon zapisující časoprostor na nekonečnou pásku. Přesně na takovém principu pracuje instalace Jakuba Valtara. Kinectová instalace snímá pohyb návštěvníků a jejich obraz uchovává na pásce dlouhé několik metrů.

cover Mannová – Astronauts

Lucka Mannová - Kosmonauti Talentovaná kreslířka z Brna, Lucka Mannová, zpracovává tematiku prostoru trošku jinak. Anglický překlad hry prostoru - play in space - nás přemístí do vesmíru. Vyfoťte se jako kosmonauti tak, že doplníte malbu sami sebou a octnete se v nekonečném prostoru vesmíru.

František Tóth – Looking

František Tóth - Looking Exhibit Francis Toth was an opportunity for LIGHT-EXPO exhibition in cooperation with LEDeco solutions. Now you have the chance to see Looking at festivals prototype. The concept of installation associated with finding ways and correct viewing angle. Illusion of the character can be seen in just two perspectives. Can you see it?

Kinocirkus – Exogenesis

Kinocirkus - Exogenesis independent group VJU KinocirKus from Prague on a prototype interactive installation exposes Exogenesis. Installation responds to movements of visitors. The image is then rounded out depending on your area, which is sensed.

Janica Šipulová – Sleeping Beauties in context – What Brno over-runs?

Janica Šipulová - Spící krásky v souvislostech Mladá architektka Janica Šipulová ztvárnila vývoj brněnského urbanismu v okolí Malé Ameriky a Hlavního nádraží impozantním videomappingem. Vývoj této oblasti je rozkreslen na velkoplošném plátně a ukazuje minulý a i možný budoucí vývoje tohoto místa.

Roman Kekel, Mary Mušková, Vlastimil Slinták, Tamás Vigh – SoundGenesis

Roman Kekel, Mária Mušková, Vlastimil Slinták, Tamás Vígh - SoundGenesis Koncept instalace vychází z výkladu biblického příběhu o stvoření světa. Inspirace knihou Genesis vedla ke kompozici zvukových stop a snímání lidského pohybu, které vytváří symfonii , na jejímž konci se nachází plod civilizace - člověk. V jednotlivých částech místnosti se ozývají různé zvuky, které demonstrují […]

FAVU VUT & na3Deci – 3D printing art

FAVU VUT & na3Deci - 3D printing art everywhere are talking about 3D printing, but how many of us really saw it with my own eyes? Thanks to the cooperation Faculty of Fine Arts and na3Deci can explore 3D printing process, entertain yourself with experts in the field and understand this new technology.

VISUALOVE – Light in Space

VISUALOVE - Light in Space Group creative architects VISUALOVE for the festival created a prototype using smoke light installation. Fog visitors as they enter into the underwater world, which is seen barely two meters. In the fog, you get lost, relax, meditate or enjoy uninhibited bit of privacy.

OPENING PARTY 13. 11. 2015 - start 19:00

PROGRAM FOR CHILDREN AND ADULTS 14. 11. 2015 - 1:00 p.m. to 6:00 p.m.

BLOCK FOR PROFESSIONALS 15. 11. 2015 10:00 a.m. to 6:30 p.m.